Η Ίντερ κέρδισε τη Νάπολι και έκανε «δώρο» στη Γιουβέντους

Η Ιντερ δε δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση της Νάπολι με 2-0 και να... φράξει το δρόμο των «παρτενοπέι» προς τον τίτλο, καθώς σε περίπτωση νίκη της πρωτοπόρου Γιουβέντους επί της Παλέρμο (17/4), η «Γηραιά Κυρία» θα ξεφύγει με +9 στην κορυφή και θα «σφραγίσει» το φετινό πρωτάθλημα.

Η Ιντερ δε δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση της Νάπολι με 2-0 και να… φράξει το δρόμο των «παρτενοπέι» προς τον τίτλο, καθώς σε περίπτωση νίκη της πρωτοπόρου Γιουβέντους επί της Παλέρμο (17/4), η «Γηραιά Κυρία» θα ξεφύγει με +9 στην κορυφή και θα «σφραγίσει» το φετινό πρωτάθλημα.

Η Τζέονα προηγήθηκε, αποβλήθηκε ο Παβολέτι και στη συνέχεια κατέρρευσε. Μέσα σε δύο λεπτά στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και στο ξεκίνημα του δεύτερου η Κάρπι έφερε τα πάνω κάτω και με τη νίκη της επί των Γενοβέζων (4-1) έκανε πολύ μεγάλο βήμα για την παραμονή της στη Serie A, ενώ απομένουν πέντε αγωνιστικές για το φινάλε της περιόδου.

Την παραμονή της στη Serie A σφράγισε η Τορίνο πέντε αγωνιστικές πριν το φινάλε της σεζόν. Με το γκολ-πέναλτι του Μπελότι στις καθυστερήσεις η «γκρανάτα» έφυγε με το «διπλό» από την έδρα της Μπολόνια, η οποία μετά το σημερινό αποτέλεσμα δεν αισθάνεται και πολύ άνετα. Με τους γηπεδούχους αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο ο Μάριος Οικονόμου.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 33ης αγωνιστικής:

Μπολόνια-Τορίνο 0-1
(90΄+3 πέν. Μπελότι)

Κάρπι-Τζένοα 4-1
(45΄+4 Ντι Γκαούντιο, 45΄+5 Λόλο, 49΄ Πασκιούτι, 86΄ Σαμπέλι – 34΄ Παβολέτι)

Βερόνα 22

Κυκλοφορούν και… εξαφανίζονται τα εισιτήρια για το πρώτο ματς με τη Φενέρμπαχτσε

Η ανακοίνωση της ΠΑΕ Ολυμπιακός για τα εισιτήρια του μεγάλου αγώνα με τη Φενέρμπαχτσε