Η Λάρισα νικήτρια στο μεγάλο ντέρμπι με τον Απόλλωνα

Με τον Σάκη Τσιώλη για πρώτη φορά στον πάγκο της, η Λάρισα ήταν η νικήτρια στο μεγάλο ντέρμπι της 22ης αγωνιστικής της Football League, καθώς επιβλήθηκε στην έδρα της με 1-0 του Απόλλωνα Σμύρνης και πέρασε στην κορυφή της βαθμολογίας. Το γκολ της νίκης σημείωσε στο 73' ο Μπόγιοβιτς με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος από τον Αποστολίδη.

Το γκολ της νίκης σημείωσε στο 73′ ο Μπόγιοβιτς με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος από τον Αποστολίδη.

Στις καθυστερήσεις υπήρξε ένταση στον πάγκο των φιλοξενούμενων, λόγω αντικειμένων που δέχθηκαν από την εξέδρα, με αποτέλεσμα να διακοπεί εκείνη τη στιγμή για λίγα λεπτά ο αγώνας.

Την ήττα με 1-0 μέσα στο Μενίδι από τον Κισσαμικό γνώρισε ο Αχαρναϊκός.

LIVE: Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός

LIVE: Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός. Παρακολουθήστε live στις 15:00 την εξέλιξη της αναμέτρησης Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός για τον 4ο τελικό της Α1 μπάσκετ γυναικών.