Τρίτη 23 Απριλίου 2024
Ήττα για τους Μπακς του μέτριου Αντετοκούνμπο

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να πραγματοποιεί μέτριο παιχνίδι, οι Μιλγουόκι Μπακς ηττήθηκαν με 103-93 από τους Ντάλας Μάβερικς. Ο έλληνας φόργουορντ είχε 11 πόντους με 4/10 σουτ, 3/4 βολές, 9 ριμπάουντ και 1 ασίστ σε 28 λεπτά αγώνα. Κορυφαίος για την ομάδα του ήταν ο Μπέιλες με 19 πόντους. Για τους νικητές ο Μάθιου είχε 22 πόντους, ο Πατσούλια συμπλήρωσε 17, ενώ Νοβίτζκι κινήθηκε σε πολύ χαμηλά νερά με μόλις 7 πόντους.

Για τους νικητές ο Μάθιου είχε 22 πόντους, ο Πατσούλια συμπλήρωσε 17, ενώ Νοβίτζκι κινήθηκε σε πολύ χαμηλά νερά με μόλις 7 πόντους.

Με τον Κουφό να μην αγωνίζεται ούτε λεπτό οι Κινγκς ηττήθηκαν από τους πρωταθλητές Ουόριορς με 122-103. Ο Κάρι ήταν όπως πάντα ασταμάτητος σκοράροντας 17 πόντους σε μόλις… 3 λεπτα, ενώ σταμάτησε στους 23 πόντους. Στους 29 πόντους σταμάτησε ο Τόμσον και στους 25 ο Γκριν. Για την ομάδα του Σακραμέντο ο Κάσπι είχε 36 πόντους, όμως ήταν απελπιστικά μόνος.

Η ήττα των Λέικερς από τους Χόρνετς δεν είναι είδηση. Η είδηση είναι η αφιέρωση του Μάικλ Τζόρνταν στον Κόμπι Μπράιαντ, μιας και ήταν η τελευταία φορά στην καριέρα του που επισκέπτεται τη Σάρλοτ ως εν ενεργεία παίκτης. Στο αγωνιστικό κομμάτι, η ομάδα του Λος Άντζελες γνώρισε ακόμα μια ήττα, την 27η σε 32 αγώνες της.

Παρά την προσπάθεια και τους 20 πόντους του Μπράιαντ, ο Κεμπά Γουόκερ με 38 πόντους και οι Ζέλερ και Μπατούμ με 16 και 15 αντίστοιχα πήραν τη νίκη.