Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2024
«Χ» στο Μιλάνο, νίκη της Νάπολι, ο Ταχτσίδης «έσωσε» τη Τζένοα

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το ντέρμπι της θης αγωνισιτκής στο Campionato ανάμεσα στην Ίντερ και στη Γιουβέντους. Η Νάπολι νίκησε δύσκολα με 2-1 την Φιορεντίνα και σταμάτησε την εντυπωσιακή πορεία των «βιόλα», βελτιώνοντας παράλληλα την θέση της στην βαθμολογία. Παράλληλα ο Παναγιώτης Ταχτσίδης λίγα λεπτά μετά την είσοδο του στο ματς, σκόραρε στο 90' και χάρισε τρεις πολύτιμους βαθμούς στην Τζένοα, που επικράτησε 3-2 της Κιέβο. Στις 21:45 Ίντερ-Γιουβέντους...

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το ντέρμπι της θης αγωνισιτκής στο Campionato ανάμεσα στην Ίντερ και στη Γιουβέντους.

Επικίνδυνη η Ιντερ στο πρώτο ημίχρονο, είχε καλύτερη στιγμή της, το σουτ του Μπρόζοβιτς στο δοκάρι (29), αφού πρώτα την ακούμπησε με τα δάκτυλα ο Μπουφόν.

Μεγάλη ευκαιρία της Γιουβέντους με τον Κουαντράδο νωρίς (4), με τον Γιόβετις (26) ισοφάρισε τις καλές στιγμές η Ιντερ στα πρώτα 45 λεπτά. Η σειρά της Γιουβέντους για δοκάρι, ήταν στο 69, όταν σε σουτ του Kεντίρα, η μπάλα βρήκε το δεξί δοκάρι της εστίας του Χαντάνοβιτς.

Η Νάπολι νίκησε δύσκολα με 2-1 την Φιορεντίνα και σταμάτησε την εντυπωσιακή πορεία των «βιόλα», βελτιώνοντας παράλληλα την θέση της στην βαθμολογία.

Παράλληλα, η Λάτσιο ηττήθηκε εκτός έδρας από την Σασουόλο με 2-1 κι έχασε πολύτιμο έδαφος, ενώ σημαντική νίκη σημείωσε η Φροζινόνε με 2-0 επί της Σαμπντόρια.

Ακόμη, ο Παναγιώτης Ταχτσίδης λίγα λεπτά μετά την είσοδο του στο ματς, σκόραρε στο 90′ και χάρισε τρεις πολύτιμους βαθμούς στην Τζένοα, που επικράτησε 3-2 της Κιέβο.