Πέμπτη 18 Απριλίου 2024
Εξαιρετικός ξανά ο Αντετοκούνμπο στην ήττα των Μπακς

Παρά τους 19 πόντους του Γιάννη Αντετοκούνμπο, οι Μιλγουόκι Μπακς γνώρισαν την ήττα με 97-86 από τους Ατλάντα Χοκς. Συμπαραστάτης του Γιάννη στο σκοράρισμα ήταν ο Κρις Μίντλετον που πέτυχε εξίσου 19 πόντους. Αξίζει να σημειωθεί πως ο Μάικλ Κάρτερ Ουίλιαμς έμεινε στο πάγκο και δεν αγωνίστηκε ούτε λεπτό. Μεγάλη νίκη στο Πόρτλαντ ενάντια στους Τρέιλ Μπλέιζερς με 98-92 πανηγύρισαν οι Γκρίζλις. Με καλή εμφάνιση και νίκη συνοδεύτηκε το ντεμπούτο του Αμάρε Στάντεμαϊρ με τους Ντάλας Μάβερικς. Με τον Ράσελ Ουέστμπορουκ να κάνει και πάλι εξωπραγματικό παιχνίδι, οι Θάντερ κέρδισαν 119-94 τους Νάγκετς.

Παρά τους 19 πόντους του Γιάννη Αντετοκούνμπο, οι Μιλγουόκι Μπακς γνώρισαν την ήττα με 97-86 από τους Ατλάντα Χοκς.

Συμπαραστάτης του Γιάννη στο σκοράρισμα ήταν ο Κρις Μίντλετον που πέτυχε εξίσου 19 πόντους. Αξίζει να σημειωθεί πως ο Μάικλ Κάρτερ Ουίλιαμς έμεινε στο πάγκο και δεν αγωνίστηκε ούτε λεπτό.

Για τους νικητές Χοκς, ξεχώρισε ο Μίλσαπ με 23 πόντους, ενώ ο Χόρφορντ συμπλήρωσε 15.

Μεγάλη νίκη στο Πόρτλαντ ενάντια στους Τρέιλ Μπλέιζερς με 98-92 πανηγύρισαν οι Γκρίζλις, με τους Καλάθη και Κουφό να πετυχαίνουν 2 και 4 πόντους σε 14 και 18 λεπτά αντίστοιχα. Κορυφαίος για τις «αρκούδες» ήταν ο Μαρκ Γκαζόλ με 21 πόντους.

Με καλή εμφάνιση και νίκη συνοδεύτηκε το ντεμπούτο του Αμάρε Στάντεμαϊρ με τους Ντάλας Μάβερικς με τον 33χρονο πάουερ φόργουορντ να πετυχαίνει 14 πόντους σε 11 λεπτά συμμετοχής και μαζί με τους 23 πόντους του Έλις, αλλά και τους 12 του Τσάντλερ οδήγησε την ομάδα του Τέξας σε νίκη 92-81 απέναντι στους Χόρνετς.

Με τον Ράσελ Ουέστμπορουκ να κάνει και πάλι εξωπραγματικό παιχνίδι, οι Θάντερ κέρδισαν 119-94 τους Νάγκετς. Ο γκαρντ της ομάδας της Οκλαχόμα πέτυχε 21 πόντους ενώ είχε… 17 ασίστ και μάζεψε 8 ριμπάουντ. Από 20 πόντους συμπλήρωσαν Καντέρ και Ιμπάκα.

Μπάγερν Μονάχου – Άρσεναλ 1-0: Ο Κίμιχ έστειλε τους Βαυαρούς στα ημιτελικά

Η γκολάρα του Κίμιχ ήταν αρκετή για την Μπάγερν που νίκησε με 1-0 την Άρσεναλ και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Champions League.