Ηρακλής για άνοδο με «διπλό» στο Βόλο, ανατροπές για Αιγινιακό και Πιερικό

Χάρη σε γκολ του Κυριακίδη στο 8ο λεπτό, ο Ηρακλής νίκησε 1-0 τον Ολυμπιακό στο Βόλο, στο τελευταίο σημερινό παιχνίδι για τη 15η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Football League. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο «Γηραιός» αγωνιζόταν από το 71ο λεπτό με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Μπαρτολίνι με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Ωραίο ματς έγινε στην Καρδίτσα, όπου η τοπική Αναγέννηση υποδέχθηκε τον Αιγινιακό. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν, οι φιλοξενούμενοι απάντησαν αμέσως και τελικά έφυγαν με το «διπλό» στο 86'.

Χάρη σε γκολ του Κυριακίδη στο 8ο λεπτό, ο Ηρακλής νίκησε 1-0 τον Ολυμπιακό στο Βόλο, στο τελευταίο σημερινό παιχνίδι για τη 15η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Football League. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο «Γηραιός» αγωνιζόταν από το 71ο λεπτό με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Μπαρτολίνι με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ωραίο ματς έγινε στην Καρδίτσα, όπου η τοπική Αναγέννηση υποδέχθηκε τον Αιγινιακό. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν, οι φιλοξενούμενοι απάντησαν αμέσως και τελικά έφυγαν με το «διπλό» στο 86′.

Παρόμοιο σκηνικό έγινε και στο Πιερικός – Απόλλων Καλαμαριάς. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν, οι γηπεδούχοι απάντησαν και έφτασαν στην ολική επαναφορά στο 83.

Νίκη με 1-0 για τη Λαμία κόντρα στον Φωκικό, σε ένα ακόμη ματς, χωρίς πολλές αξιόλογες φάσεις.

Πολύτιμη νίκη πανηγύρισε στο Κρανίδι η Ερμιονίδα, επικρατώντας 2-1 του Αχαρναϊκού στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Football League.

Αγώνας με ελάχιστες φάσεις είχαμε στον Ταύρο ανάμεσα στον Φωστήρα και τα Χανιά που έμειναν στο 0-0 με την αποβολή του προπονητή των γηπεδούχων, Κριστόφ Βαζέχα να… κλέβει την παράσταση.

1ος όμιλος

Σε αγώνες για την 15η αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Football League σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Ηρακλής Ψαχνών – Παναχαϊκή 1-1
Ερμιονίδα – Αχαρναϊκός 2-1
Φωστήρας ­ ΑΟ Χανιά 0-0
Παναιγιάλειος – Πανηλειακός 3-0 (α.α)
Άλιμος – Καλλιθέα 2/2 (15:00)
Απόλλων ­ ΑΕΚ 2/2 (18:00-OTE TV)
Ρεπό: Επισκοπή