Νίκη για Παρί Σ.Ζ. με Ζλάταν, «σεντόνι» για τη Σεντ Ετιέν

Με ηγέτη και σκόρερ τον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς, που ανέτρεψε το σκηνικό το οποίο είχε διαμορφώσει ο Μπεντόγια από το 8ο λεπτό σκοράροντας το 0-1, η Παρί νίκησε στο «Παρκ ντε Πρενς» τη Ναντ 2-1 με ισάριθμα τέρματα του Σουηδού αστέρα της (34', 48') και τέθηκε επικεφαλής στο Championnat, αλλά με ένα παιχνίδι περισσότερο από τη Μαρσέιγ. Δύσκολη νίκη για την Σεντ Ετιέν, που με γκολ του φορμαρισμένου Φαν Βολφσβίνκελ, επιβλήθηκε 1-0 της Μπαστιά και ανέβηκε στην 3η θέση.

Με ηγέτη και σκόρερ τον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς, που ανέτρεψε το σκηνικό το οποίο είχε διαμορφώσει ο Μπεντόγια από το 8ο λεπτό σκοράροντας το 0-1, η Παρί νίκησε στο «Παρκ ντε Πρενς» τη Ναντ 2-1 με ισάριθμα τέρματα του Σουηδού αστέρα της (34′, 48′) και τέθηκε επικεφαλής στο Championnat, αλλά με ένα παιχνίδι περισσότερο από τη Μαρσέιγ.

Δύσκολη νίκη για την Σεντ Ετιέν, που με γκολ του φορμαρισμένου Φαν Βολφσβίνκελ, επιβλήθηκε 1-0 της Μπαστιά και ανέβηκε στην 3η θέση.

Μεγάλη νίκη με 4-0 πέτυχε η Μονπελιέ στο γήπεδο της Ρεν, ενώ η Μπορντό με δύο γκολ του Ντιαμπατέ πήρε το «τρίποντο», 3-2, υποδεχόμενη τη Λοριάν.

Μπορντό – Λοριάν 3-2
(43′ Καζρί, 64′, 66′ Ντιαμπατέ – 31′ Ζανό, 50′ Λε Ζεφ)

Καέν – Νις 2-3
(39′ πεν. Ντουαμέλ, 45′ Νανζίς – 32′ Αμαβί, 64′ Μποτεάκ, 74′ Πλέα)

Ρεν – Μονπελιέ 0-4
(23′ Μαρτέν, 55′ Σανσόν, 60′ Μπάριος, 90+2′ Μουνιέ)

Μπαστιά 14

Μπακς: Παραμένει εκτός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, χάνει και το Game 3 με τους Πέισερς

Χωρίς τον Γιάννη Αντετοκούνμπο θα αγωνιστούν οι Μπακς κόντρα στους Πέισερς, στο τρίτο ματς της σειράς των Play-offs, όπως ανακοίνωσαν επίσημα τα «Ελάφια»