Πέμπτη 18 Απριλίου 2024
Απιαστος Ντουράντ με 46 πόντους διέλυσε τους Μπλέιζερς

Ο Κέβιν Ντουράντ έδωσε νέα παράσταση και... διέλυσε τους Μπλέιζερς. Ο σταρ της Οκλαχόμα ήταν για ένα ακόμη παιχνίδι εκπληκτικός και με 46 πόντους, 11 εκ των οποίων στα τελευταία τρία λεπτά, οδήγησε τη Θάντερ στη νίκη με 105-97. Αυτό ήταν το όγδοο συνεχές παιχνίδι στο οποίο ο Ντουράντ ξεπέρασε τους 30 πόντους.

Ο Κέβιν Ντουράντ έδωσε νέα παράσταση και… διέλυσε τους Μπλέιζερς. Ο σταρ της Οκλαχόμα ήταν για ένα ακόμη παιχνίδι εκπληκτικός και με 46 πόντους, 11 εκ των οποίων στα τελευταία τρία λεπτά, οδήγησε τη Θάντερ στη νίκη με 105-97. Αυτό ήταν το όγδοο συνεχές παιχνίδι στο οποίο ο Ντουράντ ξεπέρασε τους 30 πόντους.

Στο Μαϊάμι, οι Χιτ νίκησαν 93-86 τους Σέλτικς αν και τρία λεπτά πριν το τέλος ήταν πίσω στο σκορ. Ο Λεμπρόν Τζέιμς πέτυχε 11 από τους 29 πόντους του στην τέταρτη περίοδο για τους πρωταθλητές, που έπαιξαν ξανά χωρίς τον τραυματία Ντουέιν Ουέιντ.

Οκτώ νίκες στα τελευταία εννιά παιχνίδια συμπλήρωσαν οι Νετς μετά το 101-90 επί του Ορλάντο.

Συνοπτικά σε αγώνες για το πρωτάθλημα μπάσκετ του ΝΒΑ, σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Μπρούκλιν-Ορλάντο 101-90

Μαϊάμι-Βοστόνη 93-86

Νέα Ορλεάνη-Σακραμέντο 97-114

Οκλαχόμα-Πόρτλαντ 105-97

Γιούτα-Μινεσότα 97-112

LIVE: Ολυμπιακός – Προμηθέας Πάτρας

Παρακολουθήστε live στις 17:15 την εξέλιξη της αναμέτρησης Ολυμπιακός – Προμηθέας Πάτρας για την 4η αγωνιστική του Top-6 της Stoiximan Basket League. Τηλεοπτικά από ΕΡΤ3.