![Ο Δήμος Αγίας Παρασκευής διοργανώνει Διασχολικό Αγώνα Ποδοσφαίρου κατά του Σχολικού Εκφοβισμού](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2024/03/thumbnail_Ποδόσφαιρο-.jpg)
Ο Δήμος Αγίας Παρασκευής διοργανώνει Διασχολικό Αγώνα Ποδοσφαίρου κατά του Σχολικού Εκφοβισμού
Τετάρτη 6 Μαρτίου στις 12, στο Αθλητικό και Πολιτιστικό πάρκο «Σταύρος Κώτσης».
Spotlight
-
«Πυρ ομαδόν» στην κυβέρνηση για οργανωμένο έγκλημα και υποκλοπές – «Το Μαξίμου επιτίθεται στη Δημοκρατία»
-
Σκάνδαλο υποκλοπών: Γιατί η ΕΥΠ παρακολουθούσε τον πρώην εισαγγελέα Οικονομικού Εγκλήματος Χρήστο Μπαρδάκη και τον Σπύρο Κουσουνή;
-
Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Όταν οι Γάλλοι πολιτικοί «βυθίζονται» στον Σηκουάνα
-
Πέθανε η αστέρας του YouTube Tatyana Ozolina - Το ταξίδι στην Ελλάδα και το μοιραίο τροχαίο στην Τουρκία
Την Τετάρτη 6 Μαρτίου και ώρα 12 το μεσημέρι, ο Δήμος Αγίας Παρασκευής διοργανώνει Διασχολικό Αγώνα Ποδοσφαίρου κατά του Σχολικού Εκφοβισμού, με τη συμμετοχή μαθητών από τα Λύκεια της πόλης, στο Αθλητικό και Πολιτιστικό Πάρκο Σταύρος Κώτσης (Γραβιάς και Σπάρτης 1).
Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο πλαίσιο της πρωτοβουλίας που έλαβε η νέα δημοτική αρχή από τις πρώτες μέρες της θητείας της, για την αντιμετώπιση του σχολικού εκφοβισμού.
Συνεργασία με την Ένωση Συλλόγων Γονέων
Η δράση θα πραγματοποιηθεί υπό το συντονισμό του Αντιδημάρχου Προσχολικής Αγωγής Παιδείας και Δια Βίου Μάθησης, Κωνσταντίνου Γουργούλη, του Αντιδημάρχου Άθλησης Ευεξίας και Ενεργού Τρόπου Ζωής, Πέτρου Διακογιάννη και σε συνεργασία με την Ένωση Συλλόγων Γονέων των Σχολείων και τους Διευθυντές των Λυκείων της πόλης.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις