Πέμπτη 02 Μαϊου 2024
Δεύτερη νίκη για τη Νάπολι (2-0)

Πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, η Νάπολι επιβλήθηκε της Σασουόλο με σκορ 2-0 και διατηρήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η Νάπολι συνεχίζει το πολύ καλό της ξεκίνημα στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας τον… αέρα της περσινής κατάκτησης του πρωταθλήματος, επικρατώντας με σκορ 2-0 της Σασουόλο στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Serie A.

Oι «παρτενοπέι» χωρίς να πιάσουν υψηλά στάνταρ απόδοσης, σημείωσαν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και από την στιγμή που οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες δεν απειλήθηκαν ουσιαστικά, φτάνοντας σε μια σχετικά άνετη επικράτηση.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για το σύνολο του Ρούντι Γκαρσιά που κέρδισε πέναλτι στο 16′. Ο Βίκτορ Οσιμέν ανέλαβε την ευθύνη και ευστοχώντας έγραψε το 1-0. Σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.

Το δεύτερο μέρος άρχισε με τον χειρότερο τρόπο για τη Σασουόλο, που έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Λόπεζ στο 51′. Με τη συμπλήρωση μία ώρας αγώνα, οι «παρτενοπέι» κέρδισαν κι άλλο πέναλτι. Ο Ρασπαντόρι όμως αστόχησε. Παρόλα αυτά στο 64ο λεπτό ο Ντι Λορέντζο βρήκε δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

«Βόμβες» για Αταμάν: «Κάποιοι παίκτες του Παναθηναϊκού δεν τον θέλουν…»

Τι είπε ο Πίνι Γκέρσον για Παναθηναϊκό, Αταμάν, Σλούκα και Γιαννακόπουλο…