Τετάρτη 01 Μαϊου 2024
Μπερνάρντ: «Παίξαμε πολύ καλά, κάναμε ευκαιρίες»

Ο σκόρερ του τέρματος που έδωσε τη νίκη (1-0) στον Παναθηναϊκό απένατι στην Μαρσέιγ, Μπερνάρντ, στάθηκε στο πολύ καλό παιχνίδι που έκανε η ομάδα του στις δηλώσεις του.

Ο Μπερνάρντ αποδείχθηκε «χρυσή» αλλαγή για τον Παναθηναϊκό και τον Γιοβάνοβιτς καθώς τον πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 72ο λεπτό απέναντι στην Μαρσέιγ και 11′ λεπτά αργότερα με ένα ωραίο τελείωμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έδωσε την νίκη (1-0) στους «πράσινους».

Μετά το ματς και στις προγραμματισμένες δηλώσεις στην κάμερα της CosmoteTV, ο Βραζιλιάνος μεσοεπιθετικός στάθηκε στην καλή εμφάνιση που έκανε η ομάδα του απέναντι στους Μασσαλούς.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του πρωταγωνιστή της αναμέτρησης:

«Είναι μεγάλη χαρά μας για τη νίκη. Παίξαμε πολύ καλά στην έδρα μας. Φεύγουμε για τη Γαλλία με τη νίκη, παίξαμε πολύ καλά κάναμε ευκαιρίες, σκόραρα και έδωσα τη νίκη στην ομάδα.

Είναι άλλη η αίσθηση όταν σκοράρεις στο Champions League. Το έχω ξανακάνει και με τη Σαχτάρ, είμαι πολύ χαρούμενος για τη νίκη».

Άιρτον Σένα: Τριάντα χρόνια χωρίς τον θρύλο

Έχουν περάσει τρεις δεκαετίες από τότε που ο «θεός» των γκραν πρι μετακόμισε σε άλλες πίστες, αφού φρόντισε να φτιάξει τις επίγειες...