Λουτσέσκου: «Πιστεύω πως έπρεπε να νικήσουμε 5-0»

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου στις δηλώσεις του μετά την ισοπαλία του ΠΑΟΚ με τον Ατρόμητο, τόνισε πως η ομάδα του έπρεπε να νικήσει με 5-0.

Ο ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να φύγει με τους τρεις βαθμούς της νίκης από το Περιστέρι, μένοντας στο 1-1 απέναντι στον Ατρόμητο, για την 15η αγωνιστική της Super League.

Παρ’ όλα αυτά, ο Ραζβάν Λουτσέσκου, στις δηλώσεις που παραχώρησε μετά το φινάλε της αναμέτρησης, τόνισε πως η ομάδα του θα έπρεπε να έχει κερδίσει με 5-0 με βάση τις ευκαιρίες που είχε.

Ατρόμητος – ΠΑΟΚ 1-1: Με το ίδιο νόμισμα

Όσα είπε ο Λουτσέσκου στην κάμερα της NOVA:

Για την καλή αρχή του ΠΑΟΚ στο παιχνίδι και τι άλλαξε:

«Τίποτα δεν άλλαξε, συγγνώμη που θα σας το πω αλλά ήταν ένα παιχνίδι για να κερδίζαμε 5-0, είχαμε πολλές ευκαιρίες μετά το γκολ στο πρώτο ημίχρονο, δεν σκοτώσαμε το παιχνίδι, χάσαμε ευκαιρίες και δεν είχαμε καθαρό μυαλό στην αντίπαλη περιοχή.

Ο αντίπαλος κέρδισε αυτοπεποίθηση και βρήκε την ισοφάριση, είναι φυσιολογικό να πιέσει με μπαλιές. Στα τελευταία δέκα λεπτά είχαμε καταστάσεις στην περιοχή και δεν μπορέσαμε να σκοράρουμε. Είναι ένα παιχνίδι που πραγματικά λυπόμαστε που δεν πήραμε τη νίκη».

Για το πώς τελειώνει το ποδοσφαιρικό έτος μετά από αυτό το παιχνίδι και τι σκέφτεται για το νέο:

«Δεν σκέφτομαι τίποτα, μόνο το επόμενο παιχνίδι. Ήταν μία δύσκολη χρονιά με πολύ μεγάλα κατορθώματα για εμάς, καταφέραμε να φτάσουμε σε προημιτελικό ευρωπαϊκής διοργάνωσης, κερδίσαμε τη δεύτερη θέση και φτάσαμε σε έναν τελικό Κυπέλλου που αν η διαιτησία ήταν διαφορετική, θα ήταν διαφορετικό το αποτέλεσμα».