Ρεάλ Μαδρίτης – Χιρόνα 1-1: Μεγάλη γκέλα για τη «βασίλισσα»

Ρεάλ Μαδρίτης και Χιρόνα ήρθαν ισόπαλες 1-1 στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου», με τους γηπεδούχους να έχουν ακυρωθέν γκολ στις καθυστερήσεις.

Η Ρεάλ Μαδρίτης υποδέχθηκε τη Χιρόνα στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» για την 12η αγωνιστική του Ισπανικού πρωταθλήματος, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες 1-1.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που δημιούργησαν περισσότερες ευκαιρίες ωστόσο δεν κατάφεραν να μετουσιώσουν κάποια από αυτές σε γκολ με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να επεμβαίνει όποτε χρειάστηκε. Μάλιστα οι «μερένχες» είχαν και δοκάρι στο 24′ με τον Ροντρίγκο.

Στο δεύτερο 45λεπτο η είσοδος του Ασένσιο βοήθησε τη Ρεάλ να γίνει πιο επιθετική, βοηθώντας την αρκετά στο κομμάτι της δημιουργίας. Έτσι έχοντας αυξήσει την πίεση, η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Βινίσιους, στο 70′ έπειτα από πάσα πάρε βάλε του Βαλβέρδε.

Εκεί που όλοι νόμιζαν ότι το παιχνίδι είχε πάρει τον δρόμο του, στο 80′ η Χιρόνα έφτασε στην ισοφάριση από την άσπρη βούλα, καθώς διαπιστώθηκε παράβαση για χέρι του Ασένσιο μέσω του VAR.

Ο εκνευρισμός ήταν εμφανής στους παίκτες της Ρεάλ και το φρεσκάρισμα που επιχείρησε να κάνει ο Αντσελότι δεν βοήθησε ιδιαίτερα. Μάλιστα ο Τόνι Κρος στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινα κάρτα βάζοντας ταφόπλακα στις όποιες ελπίδες υπήρχαν είχαν οι «Μαδριλένοι» για να βάλουν το γκολ της ισοφάρισης.

Έξαλλοι στη Μακάμπι: «Λέει ψέματα ο Αταμάν»

Πηγή της Μακάμπι απαντά σε όσα της προσάπτει ο Εργκίν Αταμάν.