Τούχελ: «Είναι πολύ εύκολο να μας κερδίσεις»

Απογοητευμένος με την εμφάνιση της ομάδας του εμφανίστηκε ο Τόμας Τούχελ μετά την ήττα από τη Σαουθάμπτον.

Η Σαουθάμπτον υποχρέωσε χθες την Τσέλσι στην 2η εφετινή της ήττα σε πέντε μόλις αγώνες. Η ομάδα του Λονδίνου προηγήθηκε με τον Στέρλινγκ στο 23ο λεπτό, αλλά πριν κλείσει το πρώτο μέρος οι «Αγιοι» είχαν φέρει τα πάνω κάτω. Στο δεύτερο ημίχρονο άντεξαν στην πίεση των «μπλε» και πέτυχαν την δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα.

Ο τεχνικός των «μπλε», Τόμας Τούχελ, δεν έκρυψε τον προβληματισμό του: «Είμαι απογοητευμένος γιατί δεν αρκεί να παίξουμε καλά για 20-25 λεπτά. Είναι πολύ εύκολο να μας βγάλεις εκτός ισορροπίας, να μας νικήσεις, να μας μπερδέψεις.

Είναι πολύ εύκολο. Συνέβη κόντρα στη Λιντς. Πρέπει να καταλάβουμε γιατί και να βρούμε λύσεις», τόνισε ο Γερμανός τεχνικός και συμπλήρωσε:

«Χάνουμε τη συγκέντρωση, χάνουμε το πλάνο μας και χάνουμε τη συνέπεια, είναι πολύ εύκολο να μας κερδίσεις. Μπορείς πάντα να χάνεις αγώνες και είμαι αρκετά ταπεινός για να το παραδεχτώ, αλλά σε έναν αγώνα όπου είσαι πρώτος δεν χρειάζεται να δίνεις ούτε μισές ευκαιρίες. Το να μην έχεις απαντήσεις στο δεύτερο ημίχρονο ήταν απογοητευτικό και μας στοίχισε».

Ολυμπιακός: Σίνα, Μουζακίτης και Χαράλαμπος Κωστούλας στην καλύτερη 11άδα του Youth League

Τρεις παίκτες του Ολυμπιακού συμπεριλήφθηκαν από την ιστοσελίδα Football talent Scout στην καλύτερη 11άδα της διοργάνωσης.