Παρασκευή 03 Μαϊου 2024
Νίκη με ανατροπή για τη Σλόβαν πριν τον Ολυμπιακό (4-2)

Νίκη με τεράστια ανατροπή πέτυχε η Σλόβαν Μπρατισλάβας στο πρωτάθλημα Σλοβακίας, λίγες μέρες πριν την πρώτη «μάχη» με τον Ολυμπιακό για το Europa League

Απίστευτη ανατροπή πέτυχε η αντίπαλος του Ολυμπιακού στα προκριματικά του Europa League, Σλόβαν Μπρατισλάβας, με 4-2 κόντρα στη Μιχαλόβιτσε που μέχρι το 60′ ήταν μπροστά με 2-0 για την 3η αγωνιστική του Σλοβάκικου πρωταθλήματος.

Η Σλόβαν ήταν αρκετά διπρόσωπη αφού στο πρώτο ημίχρονο είχε πολλά αμυντικά κενά και σε δύο από τις τρείς επιθέσεις της Μιχαλόβιτσε δέχθηκε γκολ. Αρχικά με τον Κανού στο 8 και μετά με τον Πένα στο 45.

Σε αντίθεση με το πρώτο μέρος, στο δεύτερο η Σλόβαν ήταν κυρίαρχη και αρχικά στο 59 μείωσε σε 1-2 με τον Μπαρσεγιάν και 13 λεπτά μετά (στο 72 συγκεκριμένα) ο Γκρίν ισοφάρισε σε 2-2.

Η Σλόβαν πίεσε και δικαιώθηκε στο 83 αφού ο Αγκμπό γύρισε το ματς σε 3-2 για να μπει το κερασάκι στην τούρτα για την μεγάλη ανατροπή με αυτογκόλ ο Γέραμπεκ που έγραψε το τελικό 4-2.

Την ερχόμενη Πέμπτη (4/8) για τη Σλόβαν Μπρατισλάβας ακολουθεί ο αγώνας με τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης», στο πλαίσιο του 3ου προκριματικού γύρου του Europa League.

Φενέρμπαχτσε – Μονακό 62-65: Πήρε το «θρίλερ» και ισοφάρισε σε 2-2!

Η Μονακό επικράτησε 65-62 στην έδρα της Φενέρμπαχτσε και πλέον η πρόκριση στο Final Four θα κριθεί στο Game 5.