Φινάλε με νίκη σε επεισοδιακό ματς για τη Νάπολι (3-0)

Σε ένα βαθμολογικά αδιάφορο και επεισοδιακό παιχνίδι η Νάπολι επικράτησε με 3-0 στην έδρα της Σπέτσια για την τελευταία αγωνιστική της Serie A.

Φινάλε με νίκη για τη Νάπολι, η οποία επικράτησε εύκολα στην έδρα της Σπέτσια με 3-0, για την 38η και τελευταία αγωνιστική της Serie A. Η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι «καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο το ματς με τα γκολ των Ναπολιτάνο (4′), Ζιελίνσκι (25′) και Ντέμε (36′).

Το ματς, μολονότι ήταν αδιάφορο βαθμολογικά, στιγματίστηκε από επεισόδια μεταξύ των οπαδών των δύο ομάδων. Στις εξέδρες του «Αλμπέρτο Πίκο» έγιναν επεισόδια που υποχρέωσαν τον διαιτητή να διακόψει το παιχνίδι στο 11ο λεπτό για δώδεκα λεπτά, μέχρι να ηρεμήσουν τα πνεύματα.

Η Νάπολι τερμάτισε στην 3η θέση, ενώ η Σπέτσια στη 16η θέση ενώ αυτό ήταν το τελευταίο ματς του Λορέντσο Ινσίνιε με την φανέλα της Νάπολι, αφού αποχωρεί για το MLS.

«Δεν περίμενα να ζήσω τέτοιο πάθος» – Τρελάθηκε ο Μεντιλίμπαρ με την υποδοχή στο «Βενιζέλος»

Ο Ισπανός τεχνικός του Ολυμπιακού ζει ένα όνειρο στο μεγάλο λιμάνι και δεν κρύβει τον θαυμασμό του για τους οπαδούς των «ερυθρόλευκων»