Τετάρτη 17 Απριλίου 2024
Αρης: Δεν έχει σκοράρει το 2022 – 489 λεπτά χωρίς γκολ!

Οι Κιτρινόμαυροι δεν κατάφεραν να σκοράρουν ούτε στη Λαμία και μοιραία αποκλείστηκαν από τη συνέχεια του Κυπέλλου – 489 λεπτά χωρίς γκολ η ομάδα της Θεσσαλονίκης.

Αξιος της μοίρας του ο Αρης, ηττήθηκε από τη Λαμία στην παράταση με 1-0 και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Κυπέλλου.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης έχασε δύο πέναλτι, ένα στο 16’ με τον Καμαρά και ένα στο 121’ με τον Μπρούνο Γκάμα και μοιραία ολοκλήρωσε άδοξα την περιπέτειά της στη φετινή διοργάνωση.

Ένα ακόμα ματς μέσα στο 2022 που ο Αρης έμεινε χωρίς γκολ, με τους Κιτρινόμαυρους να έχουν πλέον 489 λεπτά να σκοράρουν, ήτοι πάνω 8 ώρες καθαρού παιχνιδιού!

Τελευταία φορά που έβαλε γκολ η ομάδα του Ακη Μάντζιου ήταν στις 23/12, στον αγώνα του Κυπέλλου με τον ΟΦΗ στην Κρήτη, όταν είχε επικρατήσει με 2-0, στον επαναληπτικό των «16». Από τότε ο Αρης έχει δώσει πέντε παιχνίδια και στα πέντε έμεινε στο μηδέν.

Ηττήθηκε από τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο με 2-0 και στη συνέχεια ήρθε ισόπαλος 0-0 με τον Απόλλωνα στη Ριζούπολη.

Μετά ήρθε επίσης 0-0 με τη Λαμία στο «Κλεάνθης Βικελίδης» για το Κύπελλο, ενώ λίγες ημέρες αργότερα οι δύο ομάδες τέθηκαν ξανά αντιμέτωπες στη Θεσσαλονίκη, αυτή τη φορά για το πρωτάθλημα, αλλά έμειναν και πάλι στο 0-0.

Απόψε οι δύο ομάδες έπαιξαν στη Λαμία, με την κανονική διάρκεια να ολοκληρώνεται στο 0-0. Ο Αρης δεν κατάφερε να σκοράρει ούτε στην παράταση, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη-πρόκριση με το γκολ του Τζανετόπουλου στο 118’.

LIVE: Ντόρτμουντ – Ατλέτικο Μαδρίτης

LIVE: Ντόρτμουντ – Ατλέτικο Μαδρίτης. Παρακολουθήστε live την εξέλιξη της αναμέτρησης Ντόρτμουντ – Ατλέτικο Μαδρίτης για τα προημιτελικά του Champions League.