Τετάρτη 24 Απριλίου 2024
Παναθηναϊκός – Νίκη με ανατροπή μετά από 4,5 χρόνια

Χρειάστηκαν να περάσουν 4,5 χρόνια για να καταφέρει ο Παναθηναϊκός να φέρει... τούμπα ένα ματς και να πάρει στο τέλος και τους τρεις βαθμούς

Με ένα φανταστικό δεύτερο ημίχρονο, ο Παναθηναϊκός κατάφερε να φέρει… τούμπα το 1-0 του πρώτου ημιχρόνου και με τρία γκολ επικράτησε με 3-1 της Λαμίας και έφτασε στην πρώτη εκτός έδρας νίκη της σεζόν στο πρωτάθλημα.

Αυτή μάλιστα, ήταν και η πρώτη φορά μετά από 4,5 χρόνια που το «τριφύλλι» καταφέρνει να κάνει την ανατροπή και στο τέλος να φύγει από το γήπεδο με τρεις βαθμούς, καθώς η προηγούμενη φορά που οι «πράσινοι» είχαν κάνει κάτι αντίστοιχο ήταν στις 13 Μαΐου του 2017!

Τότε, ο Παναθηναϊκός είχε φύγει με το διπλό από την Τούμπα, επικρατώντας του ΠΑΟΚ με 3-2! Ο Δικέφαλος του Βορρά είχε προηγηθεί δύο φορές, ωστόσο στο τέλος ο Παναθηναϊκός έφυγε με τη νίκη χάρη στο γκολ του Μολίνς!

Δείτε το βίντεο

Παναθηναϊκός – Μακάμπι Τελ Αβίβ 87-91: Τον «κρέμασε» ο Σλούκας, έκαναν το 0-1 οι Ισραηλινοί

Με το… καλημέρα πλεονέκτημα αντίο για τους πράσινους. έχασαν ξανά από τη Μακάμπι (87-91) που αγωνία για τον Μπόλντγουιν.