Τρίτη 07 Μαϊου 2024
Σούπερ η Αρμάνι, νίκησε την ΤΣΣΚΑ (84-74)

Η Αρμάνι Μιλάνο επικράτησε με 84-74 της ΤΣΣΚΑ Μόσχας και ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της στη φετινή Euroleague.

Ξεκίνημα με το δεξί έκανε στη φετινή Euroleague η Αρμάνι Μιλάνο, η οποία επιβλήθηκε της ΤΣΣΚΑ Μόσχας εντός έδρας με 84-74.

Η ΤΣΣΚΑ μπήκε πιο δυνατά στο ματς και έφτασε μέχρι και στο +9 (12-21), με την Αρμάνι να μειώνει στους 8 (21-29) στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου και στη δεύτερη περίοδο έριξε τη διαφορά φτάνοντας στο 34-34.

Από εκεί και πέρα πήρε το προβάδισμα με 38-34, αλλά οι Ρώσοι προηγήθηκαν με έναν πόντο (44-45) στο τέλος του ημιχρόνου.

Οι φιλοξενούμενοι κράτησαν το προβάδισμά τους μέχρι τα μισά της 3ης περιόδου, με τους Ιταλούς να ανεβάζουν την απόδοσή τους και να φτάνουν στο +3 (62-59) στο τέλος του δεκαλέπτου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η Αρμάνι έκανε επίδειξη δύναμης, φτάνοντας μέχρι και στο +13 (78-65) για να πάρει τη νίκη με 84-74.

Μπάλντοκ: Πίσω από μια επικείμενη μεταγραφή