Τετάρτη 17 Απριλίου 2024
Άμεση απάντηση Ολυμπιακού – 2-2 με τον Ελ Αραμπί

Λίγα μόλις λεπτά μετά την ολική ανατροπή από τη Λουντογκόρετς, οι «ερυθρόλευκοι» βρήκαν τη λύση και ισοφάρισαν σε 2-2 με εκτέλεση πέναλτι του Γιουσέφ Ελ Αραμπί.

Μπορεί μόλις σε 8 λεπτά να ήρθαν όλα τούμπα και το 0-1 υπέρ του Ολυμπιακού να μετατράπηκε σε 2-1 υπέρ της Λουντογκόρετς, ωστόσο οι πρωταθλητές Ελλάδας έδειξαν χαρακτήρα και ισοφάρισαν γρήγορα σε 2-2.

Ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί σε μία προσπάθειά του να κάνει κεφαλιά μέσα στην περιοχή δέχθηκε χτύπημα στο κεφάλι από τον Βερντόν. Ο διαιτητής το σκέφτηκε λίγο και τελικά, σε συνεννόηση με τον βοηθό, έδωσε σωστά το πέναλτι υπέρ του Ολυμπιακού.

Στη συνέχεια απέβαλε τον Βερντόν, αλλά πήρε πίσω αυτή του την απόφαση δίνοντας τελικά μόνο κίτρινη κάρτα. Μετά από αρκετά λεπτά ο Ελ Αραμπί εκτέλεσε το πέναλτι και ευστόχησε για το 2-2 στο 68′. Σκορ παράτασης είναι αυτό.