Σάββατο 20 Απριλίου 2024
Ο Κάιπερς νίκησε τον Βόλο (2-1)

Η ομάδα της Μαγνησίας ηττήθηκε σε φιλικό από την Μαλίν με 2-1 – Ο Κάιπερς σκόραρε το δεύτερο γκολ των Βέλγων, ενώ ο Βόλος είχε δοκάρι με τον Μπαρτόλο.

Σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας που πραγματοποιήθηκε στο Βέλγιο, ο Βόλος ηττήθηκε με 1-2 από τη Μαλίν.

Οι Βέλγοι, οι οποίοι την επόμενη εβδομάδα ξεκινούν τις επίσημες υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα, προηγήθηκαν στο 29ο λεπτό με τον Σχουφς, για να ισοφαρίσει ο Βόλος στο 66ο λεπτό με τον Φερνάντεζ. Η Μαλίν έφτασε στη νίκη στο 67ο λεπτό με τον Κάιπερς, ο οποίος αγωνιζόταν στον Ολυμπιακό.

Η ομάδα του Βόλου είχε δοκάρι με τον Μπαρτόλο, στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου.

Ο τεχνικός της θεσσαλικής ομάδας, Γκιγιέρμο Αμπασκάλ, ξεκίνησε με τους Κλέιμαν, Κούζντρα, Γκρίλο, Ρομέρο, Φερράρι, Λογαρά, Μπαριέντος, Φερνάντες, Βοϊτκόφσκι, Μπαρτόλο, Φαν Βέερτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι, Παπαδόπουλος, Ροσέρο, Γκιουλέν, Νίνης, Πουρίτα, Τριανταφύλλου, Τερεζίου, Ακριβόπουλος, Κύρκος.

Η UEFA αποθέωσε τον Ολυμπιακό για τις δύο προκρίσεις (pic)

Η UEFA με ποστάρισμά της στάθηκε και στην ομάδα Νέων του Ολυμπιακού, αλλά και στην ομάδα των ανδρών για τις δύo ευρωπαϊκές προκρίσεις μέσα σε λιγότερο από 20 ώρες στην διαδικασία των πέναλτι