Αταμάν: «Σταματήσαμε να παίζουμε όπως ξέρουμε»

Ο Εργκίν Αταμάν προσπάθησε να εξηγήσει πως ήρθε η ανατροπή και η ήττα της Εφές από τη Ρεάλ.

Η Εφές δέχθηκε 16-0 σερί από τη Ρεάλ στα τελευταία λεπτά του ματς και έχασε την ευκαιρία να… σκουπίσει τους Μαδριλένους με τον Εργκίν Αταμάν να προσπαθεί να εξηγήσει όσα συνέβησαν στο φινάλε του παιχνιδιού.

Όσα είπε ο Αταμάν:

«Συγχαρητήρια στην Ρεάλ και αυτό διότι ελέγξαμε απόλυτα το ματς μέχρι το 36′ αλλά η Ρεάλ δεν τα παράτησε ποτέ. Ειδικά ο Γιουλ έβαλε άρχισε να βάζει δύσκολα σουτ στην τελευταία περίοδο. Στην επίθεση μας έπιασε πανικός στα τελευταία 3-4 λεπτά. Ίσως να πανηγυρίσαμε νωρίς επειδή σταματήσαμε να παίζουμε όπως ξέρουμε.

Αστοχήσαμε σε πολλά ελεύθερα σουτ με τους πάουερ φόργουορντ όπως επίσης και με τον Λάρκιν, ο οποίος είχε 1/7 τρίποντα. Και στη συνέχεια χάσαμε τα πάντα στα τελευταία πέντε λεπτά. Αντίστοιχα η Ρεάλ ευστόχησε στα δικά της σουτ και πήρε τη νίκη. Συγχαρητήρια σ’ εκείνους. Τώρα πρέπει να παίξουμε καλύτερα την Πέμπτη».

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: «Μάχη» τίτλου στο Ρέντη

Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού θα υποδεχθεί το Σάββατο (27/4, 19:30) την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού στον 5ο τελικό της Α1, που θα κρίνει τον φετινό τίτλο.