![«Το ωραιότερο πλάσμα του κόσμου» μάγεψε τη σκηνή του MEGA](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2021/04/plasma.jpg)
«Το ωραιότερο πλάσμα του κόσμου» μάγεψε τη σκηνή του MEGA
Η Ειρήνη Παπαδοπούλου έχει ξεσηκώσει το κοινό του ΜEGA και ο χορός απόψε δεν σταματάει με τίποτα.
Spotlight
Το τραγούδι που ξεχώρισε σε αυτή τη δεκαετία ήταν το «Ωραιότερο πλάσμα του κόσμου» το 1994, που θεωρείται και αυτό ένα κλασικό τραγούδι, που ακούγεται μέχρι σήμερα.
Είναι χαρακτηριστικό ότι σε αυτή τη δεκαετία (και μετά τη μεγάλη επιτυχία του «Ταραχή») χτίστηκε το νυχτερινό κέντρο “ΔΙΟΓΕΝΗΣ”, ακριβώς λόγω της μεγάλης επιτυχίας της τραγουδιού.
Το τραγούδι έχει γράψει ο Νίκος Καρβέλας και περιλαμβάνεται στον δίσκο «Ο παίκτης».
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις