Ντόρτμουντ – Μάντσεστερ Σίτι : Εκπληκτικό πλασέ του Μπέλινγκχαμ και 1-0 (vid)

Ο Τζουντ Μπέλινγκχαμ με ένα άπιαστο πλασέ μέσα από την περιοχή έδωσε το προβάδισμα στην Ντόρτμουντ κόντρα στην Μάντσεστερ Σίτι στο 15ο λεπτό.

Σόκαρε τη Σίτι ο Τζουντ Μπέλινγχαμ. Με ένα απίθανο πλασέ «εκτέλεσε» τον Έντερσον και έδωσε το προβάδισμα στην Ντόρτμουντ στο 15ο λεπτό.

Οι Βεστφαλοί έκαναν το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα στη ρεβάνς με τους «πολίτες» για τον προημιτελικό του Champions League. Ο 17χρονος άσος επωφελήθηκε από τις κόντρες και με ένα άπιαστο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0, το οποίο είναι σκορ πρόκρισης για τη γερμανική ομάδα.

Δείτε το εκπληκτικό γκολ του Τζουντ Μπέλινγκχαμ στο 15ο λεπτό που… πάγωσε τους «πολίτες».

Θρίαμβος του Ολυμπιακού στην Πόλη – Ήρωας ο Τζολάκης στα πέναλτι και επική πρόκριση στα ημιτελικά (1-0, 2-3 στα πεν., vids)

Ο Ολυμπιακός πήρε τεράστια πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League - Ήρωας των «ερυθρόλευκων ο Τζολάκης στη διαδικασία των πέναλτι καθώς ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού απέκρουσε τρία πέναλτι