Σάββατο 04 Μαϊου 2024
Όλα τα γκολ από το Ολυμπιακός – ΑΕΛ

Δείτε όλα τα γκολ από την εύκολη επικράτηση του Ολυμπιακού με 5-1 απέναντι στην ΑΕΛ.

Ο Ολυμπιακός έκλεισε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο το 2020 και μπαίνει στη διακοπή με τις πιο καλές συγκυρίες. Οι ερυθρόλευκοι επικράτησαν εύκολα με 5-1 απέναντι στην ΑΕΛ και έβαλαν ακόμη ένα «τρίποντο» στο «σακούλι».

Ο Σουντανί ήταν αυτός που άνοιξε τον χορό των τερμάτων στο Καραϊσκάκη στο 25ο λεπτό, πριν ισοφαρίσει προσωρινά ο Πινακάς για την ομάδα του Γιάννη Τάτση. Ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί έδωσε και πάλι κεφάλι στους ερυθρολεύκους λίγα λεπτά πριν από την ανάπαυλα, ενώ ο Μασούρας έδωσε το μαξιλαράκι ασφαλείας στον Ολυμπιακό, γράφοντας στο 66′ το 3-1.

Ο Μπρούμα έγραψε στο 79′ το 4-1, ενώ το τελικό 5-1 διαμόρφωσε ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί, σκοράροντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ του παιχνιδιού.

Η Χιρόνα «καθάρισε» την Μπαρτσελόνα με ανατροπή και έστεψε και μαθηματικά τη Ρεάλ (4-2)

Η Χιρόνα αν και βρισκόταν πίσω στο σκορ στο ημίχρονο, τελικά έκανε την ανατροπή απέναντι στην Μπαρτσελόνα και πήρε το καταλανικό ντέρμπι (4-2).