Λειψία – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ : Δύο γκολ σε 13 λεπτά οι Γερμανοί

Στα σχοινιά η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με τη Λειψία να προηγείται με 2-0 μόλις στο 13ο λεπτό.

Για δύο αποτελέσματα πήγε στο παιχνίδι με τη Λειψία η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αλλά στο 13′ ήδη οι Γερμανοί είναι μπροστά στο σκορ με 2-0 και αν πάρουν τη νίκη, αφήνουν εκτός Champions League την ομάδα του Σόλσκιερ.

Αρχικά, στο 2′ με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή ο Ανχελίνο έκανε το 1-0 για τη Λειψία και 11 λεπτά μετά ήρθε και δεύτερο γκολ.

Στο 13′ ο Χαιντάρα με πλασέ στην κίνηση μετά από σέντρα από τα αριστερά έκανε το 2-0 για τη Λειψία με την άμυνα της Γιουνάιτεντ είναι κυριολεκτικά ανύπαρκτη.

«Δεν περίμενα να ζήσω τέτοιο πάθος» – Τρελάθηκε ο Μεντιλίμπαρ με την υποδοχή στο «Βενιζέλος»

Ο Ισπανός τεχνικός του Ολυμπιακού ζει ένα όνειρο στο μεγάλο λιμάνι και δεν κρύβει τον θαυμασμό του για τους οπαδούς των «ερυθρόλευκων»