Τετάρτη 24 Απριλίου 2024
Γλύτωσε την ήττα η Γουέστ Μπρομ (1-1)

Μπράιτον και Γουέστ Μπρομ αναδείχθηκαν ισόπαλες (1-1) στο «AMEX Stadium» για την 6η αγωνιστική της Premier League.

Η Μπράιτον κρατούσε τη νίκη στα χέρια της, αλλά η Γουέστ Μπρομ σκόραρε στο 83ο λεπτό και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) στο «AMEX Stadium» στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Premier League.

Οι «γλάροι» σκόραραν στο 15ο λεπτό με τον Μοπέ, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε ως οσφάιντ, ενώ ο ίδιος παίκτης απείλησε ξανά στο 24ο λεπτό, με τον Τζόνστον να διώχνει εντυπωσιακά.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στο 40ό λεπτό, ο Λάμπτεϊ έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και ο Λίβερμορ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-0.

ΜΠΡΑΪΤΟΝ: Ράιαν, Γουέμπστερ, Φέλτμαν, Μπερν, Γουάιτ, Λαλάνα (61’ Γκρος), Λάμπτεϊ, Μαρτς (70’ ΜακΆλιστερ), Μπισουμά, Τροσάρ (79’ Aλσάτε), Μοπέ.

ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ: Τζόνστον, Ατζαγί, Τάουνσεντ, Ιβάνοβιτς, Λίβερμορ (63’ Ρόμπινσον), Φούρλονγκ, Κροβίνοβιτς, Ντιανγκανά (63’ Έντουαρντς), Γκάλαχερ, Ματέους Περέιρα, Γκραντ (84’ Φίλιπς).

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός: Στέψη ή επιστροφή στον Ρέντη;

Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός αναμετρώνται στο Μετς σήμερα Τετάρτη (24/4, 17:30) για τον τέταρτο τελικό της Volley League γυναικών, με τις «ερυθρόλευκες» να προηγούνται 2-1