Ακόμη μία εύκολη νίκη για την ΑΕΚ στη Handball Premier με την ομάδα του Δημήτρη Δημητρούλια να επικρατεί με 44-27 του Δούκα στην αίθουσα «Γ. Κασιμάτης» του ΟΑΚΑ.

Μπορεί το ξεκίνημα να μην ήταν καλό για την Ένωση καθώς οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά και είχαν το προβάδισμα (6-8) στα πρώτα λεπτά ωστόσο στη συνέχεια με τους Λέμος και Τζηρά κυρίως να αναλαμβάνουν δράση στο σκοράρισμα, η ΑΕΚ γύρισε το παιχνίδι και άρχισε να φτιάχνει μια διαφορά, με το ημίχρονο να την βρίσκει μπροστά με 20-13.

Τα πράγματα είχαν απλοποιηθεί πολύ πλέον και οι «κιτρινόμαυροι» συνέχισαν να αυξάνουν την απόσταση στο δεύτερο μέρος έχοντας και τον Κεδέρη σε πολύ καλή μέρα. Στο 35′ η διαφορά έφτασε σε διψήφιο (25-15) και το ματς τελείωσε στο 44-27 με τον Δημητρούλια να δίνει χρόνο και σε παίκτες που δεν είχαν παίξει πολύ μέχρι τώρα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι εκτός για την ΑΕΚ έμεινε ο Κριστιάν Ουγκάλδε ώστε να ξεκουραστεί.

Τα πεντάλεπτα: 3-4, 5-7, 10-8, 14-10, 18-11, 20-13 (ημιχρ.), 25-15, 28-19, 34-20, 38-22, 40-25, 44-27.