Η Μαρσείγ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Λιόν στο «Παρκ Ολιμπίκ Λιονέ» για την 6η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Champions League αγωνιζόταν με δέκα παίκτες από το 19ο λεπτό (σ.σ. αποβλήθηκε ο Παγέτ), αλλά κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας και έφτασε τους 9 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 16ο λεπτό με τον Παγιέτ να πλασάρει άψογα για το 0-1, αλλά λίγο αργότερα άφησε την ομάδα του με δέκα παίκτες.

Συγκεκριμένα, στο 19ο λεπτό ο Γάλλος αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη μετά από σκληρό μαρκάρισμα στον Ντιμπουά και έτσι η Μαρσείγ αναγκάστηκε να παίξει με παίκτη λιγότερο για το υπόλοιπο του παιχνιδιού.

Η Λιόν έφερε το ματς στα ίσα στο 28ο λεπτό με τον Αουάρ από το σημείο του πέναλτι.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν απίστευτα μέχρι το τέλος (είχαν 22 τελικές και μόλις δύο η Μαρσέιγ), αλλά δεν κατάφερε να κάνει την ανατροπή.