Παρασκευή 20 Σεπτεμβρίου 2024
Σεβίλλη – Ίντερ : Δείτε όλα τα γκολ του πρώτου ημιχρόνου

Εξαιρετικό ήταν το πρώτο ημίχρονο του τελικού του Europa League ανάμεσα σε Σεβίλλη και Ίντερ με τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες με 2-2

Πολύ ωραίο θέαμα υπήρξε στο πρώτο ημίχρονο του τελικού του Europa League ανάμεσα σε Σεβίλλη και Ίντερ στην Κολωνία με τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες με σκορ 2-2.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 5ο λεπτό όταν ο Ντιέγκο Κάρλος τράβηξε τον Λουκάκου και ο Βέλγος ευστόχησε από την άσπρη βούλα κάνοντας το 1-0 για την ομάδα του Αντόνιο Κόντε.

Η απάντηση των Σεβιγιάνων ήταν άμεση. Στο 12′ μετά από τη σέντρα του Νάβας, ο Λουκ Ντε Γιονγκ ισοφάρισε με πολύ καλή κεφαλιά σε 1-1.

Στο 33′ η Σεβίλλη έκανε την ανατροπή και πέρασε μπροστά στο σκορ. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπανέγκα, ο Ντε Γιονγκ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ για το 2-1.

Τρία λεπτά αργότερα, η Ίντερ ισοφάρισε με τον Γοδίν ύστερα από σέντρα του Μπρόζοβιτς.

Αχίλλειος πτέρνα της οικονομίας το μεγάλο και επίμονο έλλειμμα στο ισοζύγιο τρεχουσών συναλλαγών

«Αγκάθι» για την ελληνική οικονομία το έλλειμμα στο ισοζύγιο τρεχουσών συναλλαγών. Τι δείχνουν τα στοιχεία της Τράπεζας της Ελλάδος και του Κέντρου Προγραμματισμού και Οικονομικών Ερευνών.