![Πλακιωτάκης: Προτεραιότητά μας η υγεία των κατοίκων και των επισκεπτών των νησιών](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/08/plakiotakis-1.jpg)
Πλακιωτάκης: Προτεραιότητά μας η υγεία των κατοίκων και των επισκεπτών των νησιών
Ο υπουργός Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής, Γιάννης Πλακιωτακης υποστήριξε ότι «κάποια μέτρα είναι δυσάρεστα, όμως είναι απολύτως αναγκαία» για τον περιορισμό της πανδημίας.
Spotlight
-
«Πυρ ομαδόν» στην κυβέρνηση για οργανωμένο έγκλημα και υποκλοπές – «Το Μαξίμου επιτίθεται στη Δημοκρατία»
-
Σκάνδαλο υποκλοπών: Γιατί η ΕΥΠ παρακολουθούσε τον πρώην εισαγγελέα Οικονομικού Εγκλήματος Χρήστο Μπαρδάκη και τον Σπύρο Κουσουνή;
-
Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Όταν οι Γάλλοι πολιτικοί «βυθίζονται» στον Σηκουάνα
-
Πέθανε η αστέρας του YouTube Tatyana Ozolina - Το ταξίδι στην Ελλάδα και το μοιραίο τροχαίο στην Τουρκία
Στα μέτρα που λαμβάνει η κυβέρνηση για το περιορισμό της πανδημίας του κοροναϊού αναφέρθηκε ο υπουργός Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής, Γιάννης Πλακιωτάκης από τις Σπέτσες, στο περιθώριο της επίσκεψής του στις Λιμενικές Αρχές του Αργοσαρωνικού.
«Προτεραιότητα μας στο υπουργείο Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής είναι η διασφάλιση στο μέγιστο βαθμό της υγείας των κατοίκων και των επισκεπτών των νησιών μας, αλλά και των επιβατών και πληρωμάτων των πλοίων» σημείωσε ο κ. Πλακιωτακης.
«Το σύνολο των στελεχών του Λιμενικού Σώματος είναι καθημερινά παντού, σε λιμάνια, και πλοία, ελέγχοντας την τήρηση των απαραίτητων μέτρων προστασίας» υπογράμμισε ο υπουργός Ναυτιλίας, τονίζοντας πως κάποια μέτρα είναι δυσάρεστα.
«Είναι όμως απολύτως αναγκαία» ξεκαθάρισε ο Γιάννης Πλακιωτάκης, ο οποίος ευχαρίστησε όλους τους κατοίκους των νησιών του Αργοσαρωνικού για την κατανόηση και τη συνεργασία τους.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις