Κυριακή 05 Μαϊου 2024
Ο σοκαριστικός τραυματισμός του Σα (vid)

Ο Αντονί Μουνιέ σε μία αδικαιολόγητη ενέργεια, χτύπησε πολύ άσχημα στο κεφάλι τον Ζοσέ Σα με τις τάπες, προκαλώντας αιμορραγία στο κεφάλι του Πορτογάλου γκολκίπερ.

Μία απίστευτη φάση έγινε στο 29′ της αναμέτρησης Ολυμπιακός-Παναιτωλικός.

Μετά από σέντρα που έγινε στην περιοχή των «ερυθρόλευκων», ο Αντονί Μουνιέ έβαλε πολύ επικίνδυνα το πόδι του και χτύπησε με τις τάπες τον Ζοσέ Σα, στην προσπάθειά του να μπει στη φάση.

Ο Μάντι Καμαρά έγινε παίκτης 30.000.000 ευρώ (vid)

Ο Σα έμεινε για αρκετά λεπτά στο έδαφος, ενώ το ιατρικό τιμ του Ολυμπιακού μπήκε αμέσως να του προσφέρει τις πρώτες βοήθειες. Επίσης, όλοι οι παίκτες του Πέδρο Μαρτίνς πήγαν πάνω από τον Σα για να δουν αν είναι καλά.

Ο Πορτογάλος τερματοφύλακας συνέχισε τον αγώνα με επίδεσμο στο κεφάλι και δεν βγήκε αλλαγή, παρά το γεγονός ότι ο τραυματισμός του ήταν σοκαριστικός.

Δείτε το εγκληματικό χτύπημα του Μουνιέ στον Σα:

Η Χιρόνα «καθάρισε» την Μπαρτσελόνα με ανατροπή και έστεψε και μαθηματικά τη Ρεάλ (4-2)

Η Χιρόνα αν και βρισκόταν πίσω στο σκορ στο ημίχρονο, τελικά έκανε την ανατροπή απέναντι στην Μπαρτσελόνα και πήρε το καταλανικό ντέρμπι (4-2).