Ίντερ – Βερόνα 2-1

Με γκολ των Βεσίνο και Μπαρέλα στο δεύτερο ημίχρονο η Ίντερ ανέτρεψε το 0-1 με το οποίο βρέθηκε να χάνει και «έπιασε» κορυφή στη Serie A.

Αν και βρέθηκε, σχετικά νωρίς, πίσω στο σκορ η Ίντερ με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο ανέτρεψε την εις βάρος της κατάσταση και βρέθηκε στην κορυφή της Serie A, περιμένοντας την αυριανή αναμέτρηση της Γιουβέντους με τη Μίλαν.

Στο πρώτο ημίχρονο η Βερόνα ευτύχησε να προηγηθεί στην πρώτη της επίσκεψη στην περιοχή της Ίντερ στο 19′ με πέναλτι του Βέρε, στο οποίο υπέπεσε ο Χαντάνοβιτς. Έκτοτε η Ίντερ κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο, δημιούργησε ευκαιρίες , όμως δεν κατάφερε να σκοράρει σε κάποια από αυτές με το 0-1 να είναι το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Τι τρέχει με Τέιλορ Ρότσεστι και Ουίλι Ριντ στον Ολυμπιακό

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «νερατζούρι» μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο αποφασισμένοι να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση. Και αφού κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 65′ με τον Βεσίνο, πίεσαν ακόμα περισσότερο προκειμένου να ανατρέψουν πλήρως την κατάσταση. Το κατάφεραν στο 83′ με ένα πολύ ωραίο γκολ του Νικολό Μπαρέλα, πιάνοντας κορυφή με αυτή τη νίκη.