Μπαρτσελόνα – Σλάβια Πράγας 0-0

Η Μπαρτσελόνα απέτυχε να πάρει τη νίκη απέναντι στην εξαιρετική Σλάβια Πράγας

Η Σλάβια Πράγας ήταν εξαιρετικά στημένη στον αγωνιστικό χώρο του Καμπ Νου και κατάφερε να πάρει ισοπαλία 0-0 από την Μπαρτσελόνα.

Οι Καταλανοί παρουσιάστηκαν πολύ κατώτεροι του αναμενομένου.

Στο πρώτο ημίχρονο η Σλάβια είχε αρκετά ψηλά την άμυνά της στον αγωνιστικό χώρο μην επιτρέποντας στους «μπλαουγκράνα» να αναπτυχθούν όπως θέλουν.

Οι Καταλανοί δημιούργησαν ελάχιστες ευκαιρίες, αλλά ο τερματοφύλακας της Σλάβια ήταν παρών όποτε χρειάστηκε.

Στη μοναδική ευκαιρία που δεν μπόρεσε να κάνει κάτι ο Μέσι, μετά από υπέροχη ατομική ενέργεια, σημάδεψε το δοκάρι στο 37′.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μπαρτσελόνα είχε ξεσπάσματα, δημιούργησε κάποιες ευκαιρίες, αλά αυτές ήταν λιγοστές. Στο 49′ ο Μέσι έστειλε τη μπάλα άουτ, στο 55′ ο Κόλαρ απέκρουσε το σουτ του Σέρτζι Ρομπέρτο.

Στο 59′ η Μπαρτσελόνα πέτυχε γκολ με τον Βιδάλ αλλά αυτό ακυρώθηκε ως οφσάιντ, μετά από χρήση του VAR.

Η τελευταία ευκαιρία για τους «μπλαουγκράνα» ήρθε στο 77′, όταν ο Κόλαρ απέκρουσε την εξ επαφής προβολή του Μέσι έπειθτα από παράλληλη σέντρα του Φάτι.

Με αυτή την ισοπαλία η Μπαρτσελόνα έφτασε τους 8 βαθμούς, ενώ η Σλάβια πήρε τον δεύτερο της βαθμό στον όμιλο με δεύτερη εκτός έδρας ισοπαλία μετά από εκείνη στην πρεμιέρα -με την Ίντερ στο Μιλάνο.

LIVE: Τενερίφη – Περιστέρι

Παρακολουθήστε live στις 19:00 την εξέλιξη της αναμέτρησης Τενερίφη – Περιστέρι για τον ημιτελικό του Final Four του Basketball Champions League. Tηλεοπτικά από Cosmote Sports 4.