Εκπληκτική πρεμιέρα για την Μπάγερν Μονάχου!

Οι Βαυαροί συνέτριψαν την Αρμάνι Μιλάνο του Σκόλα με 78-64, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Euroleague.

Καλύτεροι για τη γερμανική ομάδα ήταν ο Λούτσιτς με 18 και ο Τζέντοβιτς με 16 πόντους, ενώ για την Αρμάνι ξεχώρισαν ο 39χρονος Λουίς Σκόλα με 17 πόντους (6 ριμπάουντ) και ο Σέρχι Ροντρίγκεθ με 14 πόντους.

Η Μπάγερν ξεκίνησε δυνατά, καθώς προηγήθηκε με 10-3, ωστόσο η αντίδραση των φιλοξενούμενων ήταν άμεση και το τέλος της 1ης περιόδου βρήκε μπροστά την ομάδα του Έτορε Μεσίνα με 23-22. Στο 2ο δεκάλεπτο η Μπάγερν μπήκε με το… πόδι στο γκάζι και πήρε το προβάδισμα με 12 πόντους διαφορά (37-25). Το πρώτο ημίχρονο έληξε 42-34.

Στο β’ μέρος δεν άλλαξαν πολλά πράγματα, με την Μπάγερν να έχει σταθερά διψήφιο προβάδισμα. Το μόνο που κατάφερε η Αρμάνι ήταν να μειώσει στους 10 πόντους στο 37′ (70-60), ενώ το τελικό σκορ έφτασε στο 78-64.