Τρίτη 19 Μαρτίου 2024
«Ζωγραφιά» Νέβες για το 1-1 της Γουλβς

Ο Ρούμπεν Νέβες με εκπληκτικό σουτ εκτός περιοχής ισοφάρισε σε 1-1 για τη Γουλβς στο 55ο λεπτό του ματς με την Γιουνάιτεντ

Λίγο πριν την συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου στον αγώνα της Γουλβς με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ο Αντονί Μαρσιάλ άνοιξε το σκορ για τους Κόκκινους Διαβόλους με υπέροχο τελείωμα μετά από κάθετη του Ράσφορντ (1-0).

Στην επανάληψη όμως και συγκεκριμένα στο 55′ η Γουλβς βρήκε την απάντηση…

Στο 54′ ο Ζοάο Μουτίνιο εκτέλεσε φάουλ, ο Ραούλ Χιμένες πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα κατέληξε στο δεξί δοκάρι του Ντε Χέα, ένα λεπτό αργότερα όμως, ο Νέβες σκόραρε φέρνοντας το ματς στα ίσα (1-1).

Ο Ζοάο Μουτίνιο γύρισε στον Ρούμπεν Νέβες, ο οποίος με φανταστικό σουτ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής «έγραψε» το 1-1 για την ομάδα του.