Τετάρτη 24 Απριλίου 2024
Ανανέωσε και συμπληρώνει 15ετία στην Ξάνθη ο Μπαξεβανίδης

Ο εκ των αρχηγών της Ξάνθης Δήμος Μπαξεβανίδης επέκτεινε τη συνεργασία του με την ομάδα

Την επέκταση της συνεργασίας της με τον Δήμο Μπαξεβανίδη ανακοίνωσε την Πέμπτη 11/7 η Ξάνθη, χωρίς όμως να αναφέρει περισσότερες λεπτομέρειες για το νέο συμβόλαιο που υπέγραψε ο 31χρονος αμυντικός. Ο έμπειρος άσος αγωνίζεται στον ακριτικό σύλλογο από το 2005 και έχει λάβει μέρος σε 197 αγώνες.

Την περσινή σεζόν ο Μπαξεβανίδης πραγματοποίησε συνολικά 30 συμμετοχές, έχοντας 1 γκολ και 1 ασίστ σε 2.663 λεπτά συμμετοχής. Συγκεκριμένα, έπαιξε σε 25 ματς της Σούπερ Λίγκας και σε 5 αγώνες Κυπέλλου. Το μοναδικό γκολ που πέτυχε ήταν την 7η αγωνιστική στην εκτός έδρας νίκη της Ξάνθης επί του Λεβαδειακού με 2-1.