Τετάρτη 24 Απριλίου 2024
Αποκλεισμός για Τσιτσιπά και Κούλχοφ

Το δίδυμο Τσιτσιπά - Κούλχοφ ηττήθηκε στον πρώτο γύρο από τους Ντένις Σαποβάλοφ και Φερνάντο Βερντάσκο με 2-0 σετ (6-3, 6-2).

Σύντομη αποδείχθηκε η περιπέτεια των Στέφανου Τσιτσιπά και Γουέσλεϊ Κούλχοφ στο Internazionali BNL d’ Italia, καθώς το ελληνοολλανδικό δίδυμο ηττήθηκε στον πρώτο γύρο από τους Ντένις Σαποβάλοφ και Φερνάντο Βερντάσκο με 2-0 σετ (6-3, 6-2).

Ο συμπατριώτη μας και ο συμπαίκτης του δεν κατάφεραν να προβάλουν αντίσταση κόντρα στον Καναδό και τον Ισπανό, οι οποίοι έφτασαν εύκολα στη νίκη – πρόκριση.

Οι Σαποβάλοφ και Βερντάσκο προηγήθηκαν στο πρώτο σετ με 4-2 και λίγο αργότερα με 6-3 έκαναν το 1-0. Στο δεύτερο έκαναν μπρέικ στο πρώτο και στο πέμπτο γκέιμ και με 6-2 πήραν την πολυπόθητη νίκη, μετά από σχεδόν μία ώρα αγώνα.

Στον δεύτερο γύρο του χωμάτινου masters που διεξάγεται στη Ρώμη θα αντιμετωπίσουν τους Ολιβερ Μαράχ και Μάτε Πάβιτς, Νο.5  στο ταμπλό. Από την άλλη, ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα επικεντρωθεί στο μονό και στην πρεμιέρα του στον δεύτερο γύρο με αντίπαλο τον 17χρονο, Γιάνικ Σίνερ. Το ματς θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη.

Το μεγάλο λάθος του Σλούκα έδωσε το πλεονέκτημα στην Μακάμπι (vid)

Ο Κώστας Σλούκας πήρε την λάθος απόφαση, τη λάθος στιγμή. Και η Μακάμπι…