Τρίτη 19 Μαρτίου 2024
Το 2-0 της Εθνικής με το δυνατό διαγώνιο σουτ του Δώνη (vid)

Στο 80’ ο Μασούρας είδε την κίνηση του Δώνη, του πέρασε την μπάλα, αυτός με ωραίο κοντρόλ την έφερε μπροστά του και κεραυνοβόλησε τον πορτιέρο του Λιχτενστάιν για το 2-0.

Με γκολ του Τάσου Δώνη στο 80’ η Εθνική ομάδα «σφράγισε» τη νίκη απέναντι στο Λιχτενστάιν (2-0) για τα προκριματικά του Euro 2020.

Ο Γιώργο Μασούρας είδε την κίνηση του συμπαίκτη του, έκανε τη βαθιά μπαλιά, ο 22χρονος επιθετικός κατέβασε ωραία την μπάλα με το στήθος και με δυνατό σουτ από πλάγια θέση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0 της γαλανόλευκης.

Πολύ ωραία συνεργασία ανάμεσα στους παίκτες της Εθνικής, με τον νεαρό στράικερ της Στουτγκάρδης να διπλασιάζει τα τέρματα της Ελλάδας. Υπενθυμίζουμε ότι το σκορ είχε ανοίξει ο Φορτούνης στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, μετά τη βαθιά μπαλιά του Κουρμπέλη.