Τρίτη 23 Απριλίου 2024
Ξύλο και αποβολές στο Καβαλίερς - Ράπτορς

Ξύλο και αποβολές στο Καβαλίερς – Ράπτορς

Οι Καβαλίερς πιάνοντας πολύ υψηλά επίπεδα απόδοσης επικράτησαν των Ράπτορς (126-101) - Πλακώθηκαν Μαρκίς Κρις και Σερζ Ιμπάκα

Οι Καβαλίερς υποδέχτηκαν στην Quicken Loans Arena του Κλίβελαντ τους Τορόντο Ράπτορς σε μία αναμέτρηση που στιγματίστηκε από το ξύλο και τις αποβολές των Μαρκίς Κρις και Σερζ Ιμπάκα.

Στο αγωνιστικό σκέλος οι νικητές Καβς, αν και βαθμολογικά αδιάφοροι, έδειξαν πολύ ανταγωνιστικοί από την αρχή της αναμέτρησης παίρνοντας ένα μικρό προβάδισμα και διατηρώντας το μέχρι και το ημίχρονο (59-55).

Το… μπαμ για τους παίκτες του Ντριού έγινε στο δεύτερο μέρος όπου έκαναν ό,τι ήθελαν τους Τορόντο Ράποτορς, σκόραραν με χαρακτηριστική ευκολία και με ένα επί μέρους σκορ ημιχρόνου στο 67-46, πήραν μια μεγάλη νίκη γοήτρου με 126-101, θυμίζοντας εποχές… πρωταθλητισμού. Ο αγώνας πάντως αμαυρώθηκε από τη συμπλοκή των Μαρκίς Κρις και Σερζ Ιμπάκα στο τέλος της 3η περιόδου.

Στην 14η θέση της Ανατολής βρίσκονται οι Καβς (17-50) που είχαν ως κορυφαίους στο ματς αυτό τους Σέξτον (28π), Οσμάν (19π/7 ριμπ/7 ασίστ) και Ζίζιτς (17π).

Από την άλλη οι Ράπτορς παραμένουν 2οι με ρεκόρ 48-20, αλλά ο Λέοναρντ (25π/9 ριμπ), δεν είχε τις κατάλληλες βοήθειες από Σιάκαμ (15π), Λάουρι (14π) και… ΣΙΑ.

Φοβερό βίντεο: Η γκολάρα του Μπακούλα από την κερκίδα!