Τετάρτη 24 Απριλίου 2024
Νίκη «οξυγόνο» για την Εϊμπάρ

Η Εϊμπάρ επικράτησε εντός έδρας με 3-0 της Εσπανιόλ και απομακρύνθηκε σημαντικά από την ζώνη του υποβιβασμού.

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση, η Εϊμπάρ δεν δυσκολεύτηκε κόντρα στην Εσπανιόλ, παίρνοντας τη νίκη εντός έδρας με 3-0, παραμένοντας αήττητη για έβδομο συνεχόμενο παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 24ο λεπτό με τον Σέρχι, έπειτα από πάσα του Ντιόπ, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματα τους με σκόρερ τον Ντε Μπλάσις. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Τσάρλες στο 84ο λεπτό.

Έτσι, η Εϊμπάρ έφτασε τους 25 βαθμούς, στο +5 από την επικίνδυνη ζώνη, ενώ η Εσπανιόλ έμεινε στους 24 και την 13η θέση.

Το μεγάλο λάθος του Σλούκα έδωσε το πλεονέκτημα στην Μακάμπι (vid)

Ο Κώστας Σλούκας πήρε την λάθος απόφαση, τη λάθος στιγμή. Και η Μακάμπι…