Αγώνα – σταθμό στην καριέρα τριών παικτών των Γουόριορς αποτέλεσε η επικράτηση επί των Γκρίζλις με 110-93.

Ο Κέβιν Ντουράντ «σκαρφάλωσε» στην 33η θέση των κορυφαίων σκόρερ στην ιστορία του ΝΒΑ, καθώς με τους 23 πόντους που πέτυχε, ξεπέρασε τον θρυλικό Λάρι Μπερντ που είχε σταματήσει στους 21.791.

Παράλληλα, ο Στεφ Κάρι έσπασε το φράγμα των 15.000 πόντων στην καριέρα του με τους 20 που σημείωσε στο συγκεκριμένο ματς, ενώ ο Κλέι Τόμπσον (16) έπιασε τους 11.000.
Όσον αφορά το ματς, το Γκόλντεν Στέιτ μπήκε… αγριεμένο από την πρώτη περίοδο, τρέχοντας επιμέρους σκορ 30-22, ενώ πήγε στην ανάπαυλα του ημιχρόνου με το εντυπωσιακό 61-38. Ετσι έφτασε στη νίκη «περπατώντας».

Για τους Γκρίζλις, ο Μαρκ Γκασόλ είχε 15 πόντους, 6 ριμπάουντ και 6 ασίστ, ο Κάιλ Άντερσον 14 πόντους και ο Γκάρετ Τεμπλ 13 πόντους.