Δράση σε έξι ομίλους του Κυπέλλου περιλαμβάνει το σημερινό (31/10) πρόγραμμα. Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των ομίλων του θεσμού η ΑΕΚ φιλοξενείται στη Φιλιππούπολη από τον Απόλλωνα Λάρισας (15:00), ενώ αγωνίζονται άλλες πέντε ομάδες της Super League.

Αστέρας Τρίπολης και Πανιώνιος επιζητούν τη δεύτερη νίκη τους στα παιχνίδια με Τρίκαλα και Απόλλωνα Πόντου αντίστοιχα, ενώ ο Ατρόμητος παίζει με την πλάτη στον τοίχο στο Καυτανζόγλειο κόντρα στον Ηρακλή, μετά την ήττα του από τον ΠΑΣ Γιάννινα την 1η αγωνιστική των ομίλων. Από ήττα προέρχεται και ο Παναιτωλικός που φιλοξενείται από τον ΑΟ Χανιά Κισσαμικό.

Ο Άρης από την άλλη θέλει τη νίκη κόντρα στον Αήττητο Σπάτων στο «Κλεάνθης Βικελίδης» για να μπει σε ράγες πρόκρισης, μετά την ισοπαλία στην Τούμπα με τον ΠΑΟΚ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής των ομίλων του Κυπέλλου και οι βαθμολογίες.

1ος ΟΜΙΛΟΣ
31/10 Ηρακλής – Ατρόμητος 17:15
1/11 ΠΑΣ Γιάννινα – Θύελλα Καμαρίου 19:30

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ηρακλής (3-0) 3
ΠΑΣ Γιάννινα (2-1) 3
Ατρόμητος (1-2) 0
Θύελλα Καμαρίου (0-3) 0

2ος ΟΜΙΛΟΣ
30/10 Λαμία – Βόλος 1-1
31/10 Απόλλων Λάρισας – ΑΕΚ 15:00

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Βόλος (6-2) 4
ΑΕΚ (2-1) 3
Λαμία (2-3) 1
Απόλλων Λάρισας (1-5) 0

3ος ΟΜΙΛΟΣ
31/10 ΑΟ Χανιά Κισσαμικός – Παναιτωλικός 15:00
Παναθηναϊκός – ΟΦ Ιεράπετρας δεν έχει οριστεί

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΟ Χανιά Κισσαμικός (2-0) 3
Παναθηναϊκός (1-0) 3
Παναιτωλικός (0-1) 0
ΟΦ Ιεράπετρας (0-2) 0

4ος ΟΜΙΛΟΣ
31/10 Αρης – Αήττητος Σπάτων 17:15
14/11 Εργοτέλης – ΠΑΟΚ 15:00

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αρης (1-1) 1
ΠΑΟΚ (1-1) 1
Εργοτέλης (1-1) 1
Αήττητος Σπάτων (1-1) 1

5ος ΟΜΙΛΟΣ
30/10 Λεβαδειακός – Άρης Αβάτου 4-0
1/11 Παναχαϊκή – Ολυμπιακός 17:15

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Λεβαδειακός (4-1) 3
Ολυμπιακός (1-0) 3
Παναχαϊκή (1-0) 3
Αρης Αβάτου (1-5) 0

6ος ΟΜΙΛΟΣ
31/10 Τρίκαλα – Αστέρας Τρίπολης 19:30
1/11 Απόλλων Σμύρνης – Απόλλων Παραλιμνίου 15:00

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αστέρας Τρίπολης (2-1) 3
Τρίκαλα (1-1) 1
Απόλλων Παραλιμνίου (1-1) 1
Απόλλων Σμύρνης (1-2) 0

7ος ΟΜΙΛΟΣ
30/10 ΟΦΗ – Νίκου Βόλου 3-0
1/11 Κέρκυρα – Ξάνθη 15:00

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΦΗ (3-0) 4
Κέρκυρα (1-0) 3
Ξάνθη (0-0) 1
Νίκη Βόλου (0-4) 0

8ος ΟΜΙΛΟΣ
30/10 Λάρισα – Ηρόδοτος 4-1
31/10 Απόλλων Πόντου – Πανιώνιος 15:00

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Πανιώνιος (2-0) 3
Λάρισα (4-3) 3
Απόλλων Πόντου (1-0) 3
Ηρόδοτος (1-5) 0

Γράψτε το σχόλιό σας

Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο