Για τρίτη φορά σε οκτώ αγωνιστικές ο λυτρωτής του Ολυμπιακού προέρχεται από τον πάγκο.

Ο Δημήτρης Μάνος σκόραρε στο 89’03» κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης τη Δευτέρα 29/10 και υπέγραψε το τελευταίο τρίποντο των Ερυθρόλευκων (1-0).

Ο 24χρονος επιθετικός είχε εισέλθει στον αγωνιστικό χώρο του Καραϊσκάκη στο 75ο λεπτό.

Στο ίδιο γήπεδο ο Μπίμπρας Νάτχο είχε δράσει στο 90+2′ απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης στην 3η στροφή του πρωταθλήματος. Ο Ισραηλινός μέσος είχε επιστρατευτεί από τον Πέδρο Μαρτίνς στο 84′ και έμελλε να διαμορφώσει το τελικό 2-1.

Το σκηνικό επαναλήφθηκε και την 4η αγωνιστική στη Νέα Σμύρνη. Εκεί ο Αχμέντ Χασάν πέρασε στο ματς στο 73′ και σκόραρε στο 90+2′ με κεφαλιά (0-1).

Από την άλλη ο Ολύμπιακός έχει δεχτεί ένα γκολ στα τελευταία λεπτά. Συνέβη στο ντέρμπι με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, όταν ο Τάσος Μπακασέτας ισοφάρισε 1-1 στο 90′.