Ο Νάτχο κορυφαίος του Ισραήλ

Ο κεντρικός χαφ του Ολυμπιακού, ήταν και πάλι βασικός και από τους καλύτερους στη νίκη του Ισραήλ (2-0) επί της Αλβανίας των Μπάσα και Μαβράι, για την 3η αγωνιστική του Nations League.

Ο Μπίμπαρς Νάτχο συνεχίζει τις εντυπωσιακές εμφανίσεις με την Εθνική ομάδα του Ισραήλ,  καθώς ο διεθνής άσος του Ολυμπιακού ήταν ο κορυφαίος παίκτης του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος της χώρας του και στη νίκη επί της Αλβανίας με 2-0.

Ο χαφ του Ολυμπιακού αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο και ήταν ξανά ο κορυφαίος για την Εθνική ομάδα του, αποδεικνύοντας πως είναι ο ηγέτης των Ισραηλινών. Το σκορ άνοιξε ο Χεμέντ στο 8’ και ο Σαμπά στο 83’ «κλείδωσε» το ματς για τους γηπεδούχους μετατρέποντας σε γκολ την ασίστ του Νάτχο που έκανε και πάλι μια εμφάνιση ηγετική. Το Ισραήλ είναι στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 6 βαθμούς μετά από τρία ματς. Βασικοί ξεκίνησαν οι Μαβράι και Μπάσα του Άρη για την Αλβανία, με τον πρώτο να αποσύρεται στο ημίχρονο λόγω τραυματισμού.

Βαθμολογία UEFA: O Ολυμπιακός κρατάει το όνειρο της Ελλάδας ζωντανό

Η ιστορική πρόκριση του Ολυμπιακού στα ημιτελικά δίνει έξτρα βαθμούς στην Ελλάδα και κρατάει το μεγάλο όνειρο της 15ης θέσης ζωντανό.