Ένα ακόμα μεγάλο παιχνίδι έκανε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, αυτή τη φορά απέναντι στους Γουίζαρντς αλλά δεν κατάφερε να φέρει τη νίκη στην ομάδα του.

Ο Greek Freak πέτυχε 23 πόντους και παρόλο που οι Μπακς έκαναν την ανατροπή δεν κατάφεραν στο τέλος να κερδίσουν. Με ένα σουτ δύο δευτερόλεπτα πριν τελειώσει ο αγώνας και ενώ το σκορ ήταν 106-104 ο Γιάννης θα μπορούσε να πάει το ματς στην παράταση αλλά αστόχησε από τα τρία μέτρα. Στη συνέχεια ο Μπιλ με μια πετυχημένη βολή διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 107-104.

Σε 39 λεπτά κόντρα στους… μάγους είχε όπως αναφέραμε 23 πόντους με 7/15 δίποντα, 1/1 τρίποντα και 6/8 βολές. Όμως δεν έμεινε εκεί, καθώς κατέβασε 13 ριμπάουντ, έδωσε 8 ασίστ, έριξε 6 τάπες και έκανε και 3 κλεψίματα. Κρίμα για τους Μπακς που δεν κέρδισαν, γιατί τότε θα μιλούσαμε για ακόμα μεγαλύτερη βραδιά.

Στα 39 λεπτά που αγωνίστηκε ο Αντετοκούνμπο πέτυχε 23 πόντους με 7/15 δίποντα, 1/1 τρίποντα και 6/8 βολές. Άξιοι συμπαραστάτες του ο Πάρκερ με 19 πόντους και οι Μίντλετον και Μπλέντσο με 17. Ο Μπιλ με 21 πόντους και οι Πόρτερ με 17, Μορς με 14 ξεχώρισαν για τους νικητές.