Τετάρτη 24 Απριλίου 2024
Έμεινε στην κορυφή η Νάπολι, πήρε το ντέρμπι η Γιουβέντους

Τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου στη Serie A. Οι εναλλαγές που κάνουν Νάπολι και Γιουβέντους στην κορυφή του ιταλικού πρωταθλήματος συνεχίστηκαν και στην 25η αγωνιστική, με τους «μπιανκονέρι» να νικούν την Τορίνο (1-0) και να παίρνουν προσωρινά... κεφάλι και τη Νάπολι, η οποία συνήθως ακολουθεί στο πρόγραμμα, επίσης να επικρατεί με το ίδιο σκορ (1-0 επί της ΣΠΑΛ) και να επιστρέφει στο «ρετιρέ».

Τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου στη Serie A. Οι εναλλαγές που κάνουν Νάπολι και Γιουβέντους στην κορυφή του ιταλικού πρωταθλήματος συνεχίστηκαν και στην 25η αγωνιστική, με τους «μπιανκονέρι» να νικούν την Τορίνο (1-0) και να παίρνουν προσωρινά… κεφάλι και τη Νάπολι, η οποία συνήθως ακολουθεί στο πρόγραμμα, επίσης να επικρατεί με το ίδιο σκορ (1-0 επί της ΣΠΑΛ) και να επιστρέφει στο «ρετιρέ».

Νωρίτερα, η Γιουβέντους ήταν μεγάλη νικήτρια στο τοπικό ντέρμπι με την Τορίνο, με το γκολ του Άλεξ Σάντρο στο 33΄.

Μετά από 8 αγωνιστικές και συγκεκριμένα από τις 10 Δεκεμβρίου και το ματς με την Μίλαν επέστρεψε ως βασικός στην ενδεκάδα της Μπολόνια ο Βασίλης Τοροσίδης (από τότε έχει παίξει σε τρία ματς ως αλλαγή από το 70ό λεπτό και έπειτα).

Ο διεθνής δεξιός μπακ χρησιμοποιήθηκε για 83 λεπτά (αντικαταστάθηκε από τον Χελάντερ) και, σε αντίθεση με το ματς στο «Σαν Σίρο», οι «ροσομπλού» επικράτησαν σήμερα (18/02) με 2-1 επί της Σασουόλο.