Πέμπτη 18 Απριλίου 2024
O Αντετοκούνμπο μεγάλος νικητής κόντρα στον Παπαγιάννη

...

Εντυπωσιακός, σε ένα ακόμα αγώνα, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, βγήκε θριαμβευτής από τον ελληνικό «εμφύλιο» με τον Γιώργο Παπαγιάννη, οδηγώντας τους Μπακς σε νίκη με 116-98 επί των Κινγκς μέσα στο Σακραμέντο. Μία επιτυχία που σπρώχνει ακόμα πιο κοντά στα play-offs, την ομάδα του Μιλγουόκι.

Ο Ελληνας σούπερ σταρ σημείωσε 32 πόντους (11/20 δίποντα, 1/2 τρίποντα και 7/10 βολές), μάζεψε 13 ριμπάουντ, μοίρασε 6 ασίστ, είχε 2 κλεψίματα, έριξε και μια τάπα και δεν είχε ούτε ένα λάθος σε 40 λεπτά συμμετοχής. Ο Giannis δεν είχε απέναντι του σε αυτή την ελληνική μονομαχία τον Κώστα Κουφό (που ξεκουράστηκε), αλλά τον Γιώργο Παπαγιάννη, που πέτυχε 4 πόντους (2/9 δίποντα), μάζεψε 7 ριμπάουντ, έριξε 2 τάπες και έκανε 1 λάθος σε 23 λεπτά παρουσίας.

Οι Νάγκετς επικράτησαν 126-113 των Καβαλίερς στο Ντένβερ, ο Ράσελ Ουέστμπρουκ στη νίκη της Οκλαχόμα επί της Φιλαδέλφεια με 122-97, παρουσίασε το 35 triple-double (18 πόντους, 11 ριμπάουντ και 14 ασίστ) σε 71 ματς φέτος, ενώ ο Αϊζάια Τόμας με 25 πόντους επέτρεψε στους Σέλτικς να πανηγυρίσουν με 109-100 των Πέισερς.

Γιούτα-Νέα Υόρκη 108-101

Tonight’s best plays as the Bucks completed the SWEEP of the Sacramento Kings!! #OwnTheFuture pic.twitter.com/EhxE1H6I6Y

Μπάγερν Μονάχου – Άρσεναλ 1-0: Ο Κίμιχ έστειλε τους Βαυαρούς στα ημιτελικά

Η γκολάρα του Κίμιχ ήταν αρκετή για την Μπάγερν που νίκησε με 1-0 την Άρσεναλ και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Champions League.