Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2024
Η Μπαρτσελόνα κόλλησε στο Αλικάντε, 1-1 με Χέρκουλες

Παίζοντας με αναπληρωματικούς η Μπαρτσελόνα δεν μπόρεσε να κάμψει την αντίσταση της Χέρκουλες (1-1) στο "Rico Perez" του Αλικάντε, στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για την φάση των "32" του ισπανικού Κυπελλου. Μάνις (52') το γκολ της οικοδέσποινας, ο Αλένια ισοφάρισε έξι λεπτά αργότερα για τους Καταλανούς, που το Σάββατο υποδέχονται την Ρεάλ για το πρωτάθλημα.

Παίζοντας με αναπληρωματικούς η Μπαρτσελόνα δεν μπόρεσε να κάμψει την αντίσταση της Χέρκουλες (1-1) στο «Rico Perez» του Αλικάντε, στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για την φάση των «32» του ισπανικού Κυπελλου. Μάνις (52′) το γκολ της οικοδέσποινας, ο Αλένια ισοφάρισε έξι λεπτά αργότερα για τους Καταλανούς, που το Σάββατο υποδέχονται την Ρεάλ για το πρωτάθλημα.

Η Ρεάλ Μαδρίτης προκρίθηκε στην φάση των «16» του ισπανικού Κυπέλλου με συνολικό σκορ 13-2. Χθες, στον επαναληπτικό στο Bernabeu, νίκησε 6-1 την Κουλτουράλ Λεονέσα. Ο γιος του Ζινεντινίν Ζιντάν, Εντσο πραγματοποίησε ντεμπούτο στην πρώτη ομάδα της Ρεάλ, αγωνίστηκε ως αλλαγή (από το ημίχρονο) και στο 63΄ πέτυχε με εξαιρετικό γυριστό σουτ το τέταρτο γκολ της ομάδας του.

Συνοπτικά σε αγώνες για τους «16» του κυπέλλου Ισπανίας σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: