Ισόπαλες Τότεναμ και Λίβερπουλ, πρώτες και αήττητες Τσέλσι και Γιουνάιτεντ

Η Λίβερπουλ αν και ήταν καλύτερη σχεδόν σε όλο το ματς, δημιούργησε ευκαιρίες, είχε και δοκάρι, παρόλα αυτά δεν κατάφερε να κερδίσει την Τότεναμ και έμειναν στο 1-1.Δεκάδες εκατομμύρια Ευρώπη δαπάνησε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, όμως τη λυση έδωσε και πάλι ο Μάρκους Ράσφορντ! Το «3Χ3» έκανε η Τσέλσι, αυτή τη φορά πιο εύκολα σε σχέση με τις πρώτες δύο αγωνιστικές. Εντυπωσιακή ήταν η Αρσεναλ που «καθάρισε» σε ένα ημίχρονο το ματς με την Γουότφορντ επικρατώντας 3-1 εκτός έδρας.

Η Λίβερπουλ αν και ήταν καλύτερη σχεδόν σε όλο το ματς, δημιούργησε ευκαιρίες, είχε και δοκάρι, παρόλα αυτά δεν κατάφερε να κερδίσει την Τότεναμ και έμειναν στο 1-1. Οι «κόκκινοι» άνοιξαν το σκορ στο 43 με πέναλτι του Μίλνερ, ενώ οι «πετεινοί» ισοφάρισαν στο 72’ με τον Ρόουζ.

Η Λίβερπουλ στο 53’ είχε δοκάρι με τον Ματίπ, ενώ από τους κορυφαίους της αναμέτρησης ήταν ο τερματοφύλακας Βορμ που έσωσε πολλές φορές την Τότεναμ.

Δεκάδες εκατομμύρια Ευρώπη δαπάνησε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, όμως τη λυση έδωσε και πάλι ο Μάρκους Ράσφορντ! Ο 19χρονος επιθετικός που μπήκε ως αλλαγή στο 71΄ του αγώνα με τη Χαλ, διαμόρφωσε το τελικό 0-1 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων από έξοχη ασίστ του Ρούνι κι έτσι οι «Κόκκινοι Διάβολοι» διατήρησαν το απόλυτο ρεκόρ τους μετά από τρεις αγωνιστικές στην Premier League.

Μέχρι το 90΄ ανυπέρβλητο εμπόδιο ήταν ο γκολκίπερ της Χαλ και πρώην του Ολυμπιακού Βόλου, Ελντίν Γιακούποβιτς.

Νωρίτερα, το «3Χ3» έκανε η Τσέλσι, αυτή τη φορά πιο εύκολα σε σχέση με τις πρώτες δύο αγωνιστικές. Η ομάδα του Αντόνιο Κόντε νίκησε 3-0 τη Μπέρνλι στο «Στάμφορντ Μπριτζ» και οδηγεί την κούρσα παρέα με την ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο.

Εντυπωσιακή ήταν η Αρσεναλ που «καθάρισε» σε ένα ημίχρονο το ματς με την Γουότφορντ (βασικός ο Χολέμπας, πήρε κίτρινη στις καθυστερήσεις) επικρατώντας 3-1 εκτός έδρας. Πρώτη νίκη για την πρωταθλήτρια Λέστερ (2-1 τη Σουόνσι), ενώ η Κρίσταλ Πάλας και η Μπόρνμουθ πήραν τον πρώτο τους βαθμό (1-1) με τους Λονδρέζους να ισοφαρίζουν στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οσο για την Εβερτον, η τύχη στάθηκε απλόχερα στο πλευρό της. Νίκησε 1-0 τη Στόουκ με το μοναδικό γκολ να σημειώνεται στο 51΄ όταν ο Λέιτον Μπέιλς σημάδεψε σε πέναλτι το δοκάρι, αλλά η μπάλα εξωστρακίστηκε στο κεφάλι του 40χρονου γκολκίπερ, Σει Γκίβεν, και κατέληξε στα δίχτυα!